Dokumentalny | 50 min

„Mikroklimat” to opowieść filmowa o wyjątkowym mieście. Ale czym byłoby miasto, gdyby nie jego mieszkańcy? Oborniki Śląskie to specyficzne miejsce na Dolnym Śląsku, w którym spotykają się ludzie reprezentujący różne środowiska, poglądy i życiowe historie. Film przedstawia niektóre z nich. I choć są one bardzo różne, w pewnym punkcie łączą się w całość dającą obraz wydarzeń, które przez lata kształtowały miasto, jakie znamy dzisiaj. „Mikroklimat” jest opowieścią momentami wzruszającą, czasem zabawną, szczerą i pokrzepiającą.
Reżyseria: Nadia Szagdaj
Scenariusz: Nadia Szagdaj, Hubert Ozimina
Zdjęcia: Nadia Szagdaj, Jacek Gutowski
Premiera filmu odbyła się 27 września 2020 roku w Kinie Astra w Obornikach Śląskich