• biblioteka
  • 20.05.2026
  • 15:21

Wizyta klasy 3b na wystawie „M.O.D.A.”

19 maja naszą bibliotekę odwiedziła klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę „M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy”, inspirowaną książką autorstwa Katarzyny Świeżak, z ilustracjami Katarzyny Boguckiej, wydaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Podczas spotkania dzieci rozmawiały o modzie, jej znaczeniu oraz o tym, jak zmieniała się na przestrzeni lat. Wystawa stała się punktem wyjścia do wielu ciekawych spostrzeżeń i rozmów o stylu, ubiorze oraz sposobach wyrażania siebie.

Następnie biblioteczny „czerwony dywan” zamienił się w przestrzeń pełną kreatywności. Uczniowie spontanicznie zorganizowali pokaz mody, prezentując własne stylizacje, pozy i pomysłowe przebrania. Wykorzystywali przede wszystkim elementy swojej garderoby, a także wybrane rekwizyty z wystawy. Nie zabrakło śmiechu, wyobraźni i świetnej atmosfery.

Dziękujemy klasie 3b za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.

Przypominamy, że wystawę można oglądać do 30 maja w godzinach otwarcia Biblioteka im. Jarosława Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.